Fernando Jose Wayra
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Albumul preferat

2 participanți

In jos

Albumul preferat Empty Albumul preferat

Mesaj  Admin Sam Oct 24, 2009 6:43 pm

Care este albumul vostru preferat?

Admin
Admin

Mesaje : 9
Data de înscriere : 24/10/2009

https://fernandojosewayra.forumgratuit.ro

Sus In jos

Albumul preferat Empty As putea sa spun...

Mesaj  NovaPerson Sam Oct 31, 2009 12:33 am

As putea sa spun ca albumul preferat ar fi unul sau toate, dintre cele in limba Quechua, deoarece pe acestea le-am auzit prima oara! Muzica de pe acestea m-a incintat si m-a vrajit din prima clipa de cind am auzit-o.
Dar nu ar fi adevarat!
As putea sa spun ca este cel din 2007 scos la noi. Foarte frumos si tinguitor. Uneori mi se potriveste ca o minusa.
Dar ar fi fals !
As putea sa spun ca sint cele 2 compuse de Fernando Jose - aici la noi si lansate in 26 noiembrei 2008. Trecerea de la limba Quechua la limba spaniola (WAWA KILLA - in care cele 2 limbi sint combinate si impletite atit de frumos si interesant; mi-ar fi placut sa fie macar 2 sau 3 CD-uri in acest fel; STIU CA POTI Fernando Jose!)
Dar ar fi fals !
As putea sa spun, ca sint cele 2 lansate anul acesta in 26 iunie 2009 cu melodi preluate si interpretate foarte frumos, minunat. Mult mai bine decit originalele, si ma refer chiar si la cele care sint chiar mai vechi si mai cunoscute: BESAME MUCHO(melodie cintata de multi mari si cunoscuti interpreti, amintind doar de Dalida si Cezara Evora); QUIZAS, QUIZAS(interpretata de Nat "King" Cole-cea mai cunoscuta interpretare); SI NO TE HUBIERAS IDO (Marco Antonio Solis).
Dar si asta ar fi fals !
MIE IMI PLAC TOATE ! PENTRU MINE, TOATE SINT PE PRIMUL LOC !
Le astept cu nerabdare pe urmatoarele !
NovaPerson
NovaPerson

Mesaje : 10
Data de înscriere : 30/10/2009

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum